Kuracja ozonem – czy warto?

Kuracja ozonem – inaczej znana jako ozonoterapia odnosi się do procesu podawania ozonu do organizmu w celu leczenia schorzenia lub ewentualnie rany. Ozon jest achromatycznym gazem złożonym z trzech atomów tlenu. Może być stosowany w leczeniu stanów chorobliwych poprzez stymulację układu immunologicznego. Ma prawo być także wykorzystywany do dezynfekcji i leczenia schorzeń. W szpitalu gaz do ozonoterapii jest uzyskiwany z medycznego źródła tlenu.

Ozonoterapia – w jaki sposób to funkcjonuje?

Terapia ozonem funkcjonuje przez destabilizację niezdrowych etapów w ciele. Może pomóc zatrzymać rozwój bakterii, które są szkodliwe. Na przykład, jeżeli masz infekcję w ciele, terapia ozonowa ma prawo powstrzymać rozprzestrzenianie się ich. Badania ujawniły, że terapia jest wydajna w leczeniu zakażeń spowodowanych przez:

• drobnoustroje

• wirusy

• grzyby

• drożdże

• pierwotniaki

Ozonoterapia wspomaga także wypłukać zainfekowane komórki. Na co jeszcze może być pomocna?

Ozonoterapia a zaburzenia oddychania

Ludzie z zakłóceniami oddychania dowolnego rodzaju mogą skorzystać z ozonoterapii. Dostarczając więcej tlenu do krwi, terapia ozonem ma prawo zmniejszyć nacisk na płuca. Twoje płuca są odpowiedzialne za dostarczanie tlenu do krwi. Obecnie trwają badania kliniczne osób z astmą oraz rozwlekłą obturacyjną chorobą płuc, którym podawana jest kuracja ozonem.

Ozonoterapia a cukrzyca

Kuracja ozonem wiąże się także z ryzykiem powikłań cukrzycy. Powikłania są z reguły spowodowane przez stres oksydacyjny w organizmie. Z racji tego, że kurowanie ozonem może wnieść nowy, świeży tlen do krwi i tkanek, osoby z cukrzycą są w stanie mieć znacznie lepsze wyniki. U osób chorych na cukrzycę występuje również słabe gojenie się ran. Wedle jednego z badań, kuracja ozonowa ma prawo być pomocna w gojeniu się skóry i tkanki.

Ozonoterapia a zaburzenia immunologiczne

Terapia ozonem ma okazję aktywizować układ immunologiczny. Przed laty, w 1991 roku zrobiono test w trakcie jakiego znaleziono dowody na to, że ozonoterapia ma prawo dezaktywować wirusa HIV, to przykre niemniej jednak do tej pory tamto pojedyncze badanie nie zostało zatwierdzone.